Szkoła Promująca Zdrowie
Nasza szkoła od 2006 r. uczestniczy w ogólnopolskim Programie „Szkoła Promująca Zdrowie”.
Program SzPZ to najdłużej trwające i wciąż rozwijające się w Europie i na innych kontynentach skoordynowane, systemowe, długofalowe i dobrowolne działania na rzecz zdrowia oraz pozytywnej atmosfery w szkole.
Celem projektu jest wspieranie szkół w tworzeniu warunków sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu uczniów oraz całej społeczności szkolnej.
Program opiera się na idei, że zdrowie fizyczne, psychiczne i społeczne są kluczowymi elementami skutecznej nauki i rozwoju młodego człowieka.
W ramach projektu w naszej szkole wspieramy i promujemy:
-zdrowy styl życia, aktywność fizyczną i zrównoważone odżywianie,
- zdrowie psychiczne i emocjonalne,
- dbałość o bezpieczne i przyjazne środowisko,
- angażowanie całej społeczności szkolnej (uczniów, pracowników i rodziców) we wspólne działania prozdrowotne.
Udział w tym ogólnopolskim projekcie to dla nas wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy na rzecz zdrowia i dobrostanu wszystkich uczniów.