Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

Hasło MMBS 2023 – „BIBLIOTEKA SZKOLNA: MOJE SZCZĘŚLIWE MIEJSCE, W KTÓRYM KWITNIE KREATYWNOŚĆ I WYOBRAŹNIA”

W każdym roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego ogłasza propozycję przewodniego hasła miesiąca bibliotek. Celem jest zachęcenie bibliotekarzy szkolnych na całym świecie do zwrócenia szczególnej uwagi na jakiś obszar działania bibliotek szkolnych.

Tegoroczna propozycja hasła to: „The School Library: My Happy Place where Creativity and Imagination Flourish”, czyli w tłumaczeniu: „Biblioteka szkolna: moje szczęśliwe miejsce, w którym kwitnie kreatywność i wyobraźnia”.

W związku z tym biblioteka szkolna ogłasza konkursy :

Dla uczniów klas 0-3, konkurs na zredagowanie informacji o święcie biblioteki w dowolnej formie ( plakat, ogłoszenie, gazetka), skoro jest święto, to mogą pojawić się również życzenia dla biblioteki .

Dla uczniów klas IV-VIII, konkurs na zareklamowanie dowolnej książki lub biblioteki szkolnej. Forma reklamy do wyboru przez ucznia, można wykorzystać nowinki technologiczne.

Termin przynoszenia lub nadsyłania( adres mailowy: bibliotekasp22@gmail.com) prac konkursowych do biblioteki szkolnej upływa

27 października 2023r.

Informacje dotyczące konkursów można uzyskać w bibliotece.

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach wszystkich chętnych uczniów!