Wielkanocny konkurs świetlicowy

Pisanki, pisanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych pisanek.
Pisanki, pisanki, jajka kolorowe,
Na nich malowane bajki pisankowe.
Na jednej kogucik, a na drugiej słońce,
śmieją się na trzeciej laleczki tańczące.
Na czwartym kwiatuszki, a na piątym gwiazdki,
Na każdej pisance piękne opowiastki.

Autor: Krystyna Parnowska-Różecka, Pisanki

Bardzo miło nam poinformować, że 5 kwietnia 2023 r. w świetlicy odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu na Wielkanocną Pisankę.

Do konkursu mógł przystąpić każdy uczeń uczęszczający do świetlicy. W ciągu 3 tygodni zadaniem uczestników było przyozdobienie dużej, papierowej pisanki. Prace oceniane były pod kątem estetyki oraz kreatywności. W konkursie zostały złożone 24 pisanki, spośród których 6 miało okazać się tymi zwycięskimi. Po długich rozważaniach Jury ogłosiło werdykt:

1 miejsce: Jagoda Domagalska i Franciszek Mróz,
2 miejsce: Rozalia Grochowska i Sabina Pokluda,
3 miejsce: Melania Kleszczyńska i Daniel Krzeszowiak.

W związku z wykazaniem się dużym zaangażowaniem każdego ucznia w swoją pracę, w konkursie przewidziano również wyróżnienia i nagrody za udział. Każdy otzrymał drobny upominek oraz dyplom. Poza nagroodami udział w konkursie był dla uczniów okazją do zgłębienia tradycji wielkanocnej i rozwinięcia swojej artystycznej strony.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy! Pozostałych natomiast, zachęcamy do udziału w przyszłych wydarzeniach organizowanych przez świetlicę.