Diagnoza psychologiczno - pedagogiczna

Jeśli istnieje taka potrzeba, uczniowie naszej szkoły korzystają z badań psychologiczno-pedagogicznych w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 1 przy ul. A. Chmielowskiego 1 znajdującej się w budynku szkoły.

Naszą szkołą opiekują się z ramienia Poradni:
psycholog - mgr Krystyna Kahl
pedagog mgr -  Ewa Wolińska-Bączar

Badanie psychologiczno-pedagogiczne może się odbyć na wniosek rodzica/prawnego opiekuna dziecka, nauczyciela, pedagoga szkolnego ale wyłącznie za zgodą rodziców/opiekunów. Oznacza to, że dziecko nie zostanie przyjęte w poradni, jeśli rodzic osobiście lub pisemnie nie potwierdzi swojej zgody na badanie.

Termin badania może ustalić osobiście lub telefonicznie rodzic/prawny opiekun lub za pośrednictwem pedagoga szkolnego.
Tel. PPP1  0/12 430 50 52

Badanie psychologiczno-pedagogiczne kończy się omówieniem wyników i wydaniem opinii psychologiczno-pedagogicznej lub orzeczenia, które są własnością rodziców. Szkoła otrzymuje opinię/orzeczenie za pośrednictwem rodziców/opiekunów.

Inne formy opieki poradni dostępne są na stronie PPP1  www.poradnia.oswiata.org.pl

Rodzice mogą korzystać również z pomocy innych poradni specjalistycznych, w tym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dla Dzieci z Niepowodzeniami Edukacyjnymi w  Krakowie przy ul. Gertrudy 2 /tel. 0-12 422 43 83/